Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.8.2019 otevřeno: 376 x

„Skvělé výkony, líbí se mi soudržnost týmu,“ chválí trenér Urban po turnaji ve Švédsku

Házenkářky Slavie Praha absolvovaly první herní prověrku před novou sezonou. Na turnaji Annliz Cup ve Švédsku narazily na čtyři kvalitní týmy z vyspělých házenkářských zemí – Dánska a Švédska. „Musíme děvčata pochválit, jak se proti tak herně vyspělým celkům prezentovala. Účast na takovém turnaji byla velmi přínosná a věřím, že hráčky a celé naše snažení posune výkonnostně dopředu,“ hodnotil po příletu nový kouč Slavie František Urban.

 

Slávistky narazily ve Skandinávii nejprve na vicemistra Švédska uplynulé sezony Skuru IK, do zápasu vlétly s neobyčejnou razancí a po šesti minutách vedly 6:1. „Pak se však projevila zkušenost a síla domácích, do poločasu skóre otočili. Po přestávce jsme si dali pozor na nevynucené chyby a nepřipravenou střelbu, což nám přineslo remízu ve druhém poločase, s čímž jsem byl velmi spokojený,“ doplnil Urban.

V sobotu v poledne naskočily Pražanky do duelu se čtvrtým celkem dánské ligy TTH Holstebro, s kterým nakonec po skvělém výkonu prohrály o jedinou branku. „Byl to náš nejlepší zápas na turnaji, děvčata podala výborný kolektivní výkon, když v útoku plnila taktické pokyny do puntíku. Na konci se však štěstí přiklonilo k Dánkám, ale svůj tým musím pochválit, jak skvěle se popasovali s tak herně i fyzicky vyspělým družstvem.

V následném odpoledním souboji doplatily slávistky na únavu a větší počet zraněných hráček a s dalším účastníkem nejvyšší švédské ligy Kungälv HK prohrály o pět branek. „Soupeř byl sice tzv. hratelný, ale předchozí utkání nás stálo hodně sil, k tomu se přidala zranění a tedy menší možnost střídání. Přesto jsem spokojený, jak mladá děvčata souboj zvládla, nezklamala, naopak ukázala, že nejsou v kádru jen do počtu a budou se být o místo v týmu,“ popsal kouč Urban.

V utkání o umístění porazily slávistky domácí celek Skövde HF, v němž trenéra potěšila především soudržnost týmu, kdy na hřiště poslal všechny hráčky, které měl k dispozici. „Potěšilo mě, jak všechny táhly za jeden provaz, jak chtěly vyhrát. To považuji v kolektivním sportu za velmi důležitý aspekt,“ uzavřel hodnocení turnaje ve Švédsku František Urban.

Po pondělním volnu následoval v úterý 13. srpna modelový zápas proti běloruskému Benatu Minsk na 3x20 minut. „Také toto utkání jsme odehráli bez zraněných hraček a těch, které se nemohly uvolnit ze zaměstnání. Ze stejných důvodů jsme pak zrušili výjezd do Rakouska, kde jsme se měli ve čtvrtek a v pátek utkat se dvěma celky tamní nejvyšší soutěže. Na víkendu dostanou děvčata volno, věžím, že se všechna dají uzdraví a dají do pořádku, abychom v pondělí v plné síle mohli pokračovat v přípravě na MOL ligu a také poslední přípravný turnaj před ní, který pořádáme předposlední srpnový víkend u nás na Slavii,“ poznamenal trenér Slavie Praha František Urban. 

Zdroj DHC Slavia Praha