Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.8.2019 otevřeno: 1169 x

Týmům MOL ligy vrcholí příprava. Soutěž odstartuje už příští víkend

Týmy, které nastoupí v nadcházející sezónně v nejvyšší společné československé soutěži, vrcholí tento víkend herní příprava na novou sezónu. Družstva zajíždí k posledním turnajům a ladí detaily. Soutěž vypukne už v posledním srpnovém víkendu.

 

Sokol Poruba

Domácí Kobierzyce, Graz a Lubin. Dva polské a jeden rakouský celek budou posledními soupeři házenkářek Poruby v rámci letní přípravy, kterou zakončí od pátku do neděle na turnaji v Kobierzycích. Trenér Dušan Daniš nepochybuje o tom, že půjde o dobrou přípravu. „Polské kluby jsou vždy velice kvalitní. Přece jen Lubin se tradičně účastní pohárových soutěží v Evropě, Kobierzyce se zase vyhouply mezi širší špičku jejich nejvyšší soutěže, takže uvidíme. Je jasné ale, že nás čekají těžké zápasy," uvědomuje si trenér Dušan Daniš, který se v pátečním duelu bude muset obejít bez opory Barbory Mýlkové.

„Půjdeme do toho jinak se sestavou, s níž počítáme pro ligové zápasy. O ní máme jasno, takže nyní se chceme sehrát a procvičovat natrénované kombinace. V útoku i obraně," dodal Daniš, jehož tým doplnila mladá hráčka Markéta Prašivková. „Budeme se ji snažit zařadit do hry, abychom věděli s čím u ní počítat. Celkově se chceme připravit na první mistrovský zápas v Olomouci," ujistil Daniš.

 

Slavia Praha

Tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače absolvuje o nadcházejícím víkendu poslední turnajovou prověrku před startem nového ročníku MOL ligy. Od pátku 23. do neděle se slávistky zúčastní domácího klání s názvem Grand Prix Prague 2019, které finančně podporuje Magistrát hlavního města Prahy, a postupně narazí na celky SSK Prešov, KPR Jelenia Góra a Soby Skövde.

Původní Slavia Cup se díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy přerodil v Grand Prix Prague a jeho složení tentokrát nabízí zdatné mezinárodní obsazení, kdy dorazí kluby z Polska, Slovenska a Švédska. „Pro nás jde o poslední herní prověrku před vstupem do MOL ligy. Očekávám, že děvčata přenesou do hry nějaké naučené prvky z tréninku,“ říká před turnajem hlavní kouč Slavie Praha František Urban a doplňuje: „Samozřejmě se těšíme na další zápasy, které nám snad pomohou odkrýt nějaké nedostatky v našem systému.“

Podle Urbana by výkonnost na pražské Grand Prix měla směřovat vzhůru a blížit se té, kterou by se rád tým prezentoval v sobotu 31. srpna od 17.00 hodin ve vlastní hale v prvním kole MOL ligy proti Sokolu Písek. „Ano, věřím tomu, že to tak budeme a převedeme to, co jsme v přípravě natrénovali. Také víme, že za týden se toho příliš nového natrénovat nedá, nebo vymyslet něco speciálního,“ popisuje Urban a našel ještě jedno pozitivum pražského turnaje: „Vidím paralelu v tom, že nyní absolvujeme tři zápasy ve třech dnech a v polovině září pak v Severní Makedonii pro kvalifikaci Poháru EHF dvě utkání během soboty a neděle. Aspoň si tedy prověříme, jak jsme na tom po kondiční stránce a co s hráčkami udělá výrazné dvojdenní zatížení.“

Urban lituje toho, že některé hráčky kvůli zranění nenastoupí, ale věří, že do začátku MOL ligy, případně při vstupu do Poháru EHF už budou zcela fit. „Bohužel ještě ně všechny hráčky budeme mít nyní na našem turnaji k dispozici, ale s tím si poradíme. Třeba absence Elišky Jačkové mě tak netrápí, protože tu zkoušet nemusím, vím, co od ní na hřišti mohu očekávat,“ uzavírá trenér Slavie Praha František Urban.

Program turnaje Grand Prix Prague 2019

Pátek 23. srpna – 17.30 hodin: Slavia Praha – SSK Prešov (Slovensko), 19.15 hodin: Somby Skövde (Švédsko) – KPR Jelenia Góra (Polsko).

Sobota 24. srpna – 10.30 hodin: Somby Skövde –Baník Most (vložené nesoutěžní utkání), 15.00 hodin: Slavia Praha – KPR Jelenia Góra, 17.00 hodin: SSK Prešov - Somby Skövde.

Neděle 25. srpna – 10.00 hodin: SSK Prešov – KPR Jelenia Góra, 12.00 hodin: Slavia Praha – Somby Skövde.

 

HC Zlín

Poslední přípravné utkání sehrály 21. srpna házenkářky Zlína s polským nováčkem nejvyšší soutěže Superligy SPR JKS Jaroslaw. Osmý přípravný duel házenkářek Zlína skončil prohrou domácích. Bez opor Stojarové (pracovní povinnosti), Staré (pracovní povinnosti) a zraněné střelkyně Hubové (menší poranění ruky), ale s křestem brankařky Opátové a z hostování vracející se Sedlákové ukázal zlínský tým útočnou sílu. V obraně bylo ještě spousta chyb, o čemž svědčí větší počet obdržených branek. Přitom obě brankařky odvedly solidní výkon. Domácí házenkářky si vypracovaly spoustu vyložených střeleckých příležitostí, některé z nich zůstaly nevyužity. Do hry se opět aktivně zapojily dorostenky Křížanová se Sedláčkovou. Zatím pauzírovala po náročném reprezentačním programu Daňková, která se již tento týden zapojila do klubového tréninkového režimu.

Hráčky Zlína budou do nové sezóny vstupovat s novou trenérkou – zkušenou koučkou především mládežnických výběrů Hanou Kolářovou, jejím asistentem bude její syn Marek Kolář.

V přípravě sehrály Zlíňanky osm zápasů. V tom první prohrály s Porubou 21:31, následně podlehly Olomouci 19:24, aby ji v odvetě porazily 24:23. V regionálním derby s Veselím byly úspěšnější Panenky (21:19), porážku jim ale Zlíňanky vrátily o týden později (28:23). V měření s rakouským Stockerau byl naopak lepší opět Zlín 25:24. K dalšímu testu zajely Zlíňanky do Polských Kielců (Kielce vyhrály 23:21) a přípravu pak uzavřel již zmíněný duel s polskou Jaroslawlí.

 

Foto: Jaroslav Pavlík

 

DHK Baník Most

Domácí příprava mosteckých házenkářek pokračuje už v pátek 23. srpna, kdy na domácí palubovce v mostecké sportovní hale přivítají německý Rödertal, tým druhé bundesligy. V sobotu se Černí andělé přesouvají do Prahy na další přípravné utkání, kde je tentokrát čeká konfrontace se švédskou házenou.

V polovině srpna hostily Mostečanky turnaj O pohár Českého porcelánu Dubí a na domácím klání nakonec v silné konkurenci braly bronz. Zlato si z Mostu odvezl německý vicemistr Thüringer, druhá skončila rumunská Magura, třetí byli Andělé a čtvrtý běloruský Minsk. Jaké výsledky měly domácí házenkářky? Běloruský Minsk Mostečanky rozstřílely 40:22, s Rumunkami remízovaly 27:27 a Němkám podlehly 24:32.

 

Foto: Facebook DHK Baník Most 

 

DHK Zora Olomouc

Už 60. ročník jednoho z nejstarších českých házenkářských turnajů připravila pro své příznivce olomoucká Zora. Pohár mírů si opět po roce odvezly domů házenkářky Šaľy, Hanačky skončily těsně druhé. V souboji se Sportou Hlohovec byly Olomoučanky dominantní (36:18), přehrály i Stockerau 35:31, podlehly jen vítězné Šaľe a to nejtěsnějším možným rozdílem 27:26. Domácí hráčky Magda Kašpárková pak byla vyhlášena nejlepší hráčkou tradičního turnaje.

Domácí házenkářky Zory Olomouc mohou být přesto, že se jim nepodařilo obhájit vítězství z minulé sezony, se svým vystoupením a výsledky spokojeny. „I když před sezonou odešla z družstva do polského Lubinu nejúdernější spojka Markéta Hurychová, a oslabením je i ukončení činnosti Lucie Severové, nebýt nepříjemného zranění Ivany Salašové při utkání proti Zlínu a dalšího poranění mladé Karolíny Žáčkové, pak by po návratu Terezky Fryčákové z pražského hostování ve Slavii a doplnění kádru o mladé dorostenky Protivánkové a Krůpové mohl být hráčský kádr téměř srovnatelný. Navíc je možno počítat s návratem Jarmily Trumpešové ze studijního pobytu ve Slovinsku. Pokud můžeme hodnotit klíčové hráčky družstva, celá trojice brankařek dostala úplně stejný časový prostor a zvládly zápasy bez větších problémů,“ hodnotil po turnaji na klubovém webu Václav Dobeš a dodal: „Pokud jde o hru spojek, nejproduktivnější hru převedla Magda Kašpárková, která byla po zásluze vyhodnocena jako nejlepší hráčka turnaje. Magda jednoznačně po celou dobu turnaje předváděla komplexní výkon, hýřila aktivitou a je pro sezonu velkým příslibem. Z dalších spojek se prosadila zejména střelecky Gajdošíková, ostatní ještě střídaly lepší okamžiky s herními rezervami. Čtveřice křídelních hráček zanechala před novou sezonou velmi dobrý dojem, všechny se prosazovaly brankově, což je před sezonou obrovským pozitivem.“

Více zde.

 

Foto: Zora Olomouc

 

HK Hodonín

Výhra, remíza a tři prohry. Taková byla bilance hodonínských házenkářek na Slováckém poháru. „První dva zápasy byly velmi dobré, další tři už byly trošku slabší. Neměly jsme tolik sil,“ hodnotila týmové výkony v poháru hráčka Nikola Kalinová z týmu HK Hodonín, který skončil pátý. První místo obsadil polský Lublin, jenž se v Hodoníně připravoval na Ligu mistrů.

Polky však nebyl jediným silným soupeřem domácích házenkářek. „Týmy, proti kterým jsme nastoupili, hrají nejvyšší soutěže v Polsku, Rakousku a Bělorusku. Ty jsou všechny mírně lepší než interliga,“ popsal obtížnou konkurenci hodonínský trenér Tomáš Bárta.

 

Foto: Facebook HK Hodonín

 

Sokol Písek

Příprava Písečanky absolvovaly v Městském sportovním areálu, v jeho okolí a od začátku srpna i v Obloukové hale. S týmem se na nový ročník připravuje mimo jiné i Eva Svobodová, která v uplynulém ročníku působila v týmu DHC Plzeň a také hned čtveřice píseckých dorostenek, které budou sbírat svoje první interligové zkušenosti.

O nadcházejícím víkendu Sokolky završí letní přípravu na turnaji v Německu. Celý turnaj zahájí utkáním proti prvobundesligovému TuS Metzingen. Následně prověří své síly s týmem 2. a 3. bundesligy. Celkem se na nabitém turnaji Lotto Cup v Ludwigsburgu představí šestnáct týmů především z Německa, ale také ze Švýcarska a Nizozemí.

 

 

SHK Veselí nad Moravou

Tři zápasy odehrály v rychlém sledu v polovině měsíce ženy SHK Veselí nad Moravou a v oslabené sestavě se jim příliš nevedlo. Nejprve prohrály ve Zlíně 23:28, remizovaly doma s polským Jaroslawem 27:27 a vzápětí stejnému soupeři podlehly 22:30.

Další informace s Veselí n. M. přineseme v nadcházejících dnech.
 

Foto: Hynek Zdeněk