Míče na házenou

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.9.2019 otevřeno: 281 x

Pozvánka na MOL ligu: Písek cítí šanci na další body, Veselí už v pátek uvítá Prešov

Atraktivní program přichystalo pro házenkářské fanoušky 3. kolo MOL ligy. Po již předehraném utkání mezi Michalovci a Porubou je další utkání připraveno již na pátek, kolo pak uzavře až ve středu měření mezi Slavií Praha a Sportou Hlohovec. DOPLNĚN KOMENTÁŘ ZLÍNA A PÍSKU.

Veselanky si v úvodních dvou kolech připsaly dvě těsné prohry. Nejprve podlehly o dvě branky Šaľe a následně stejným rozdílem i Porubě. O to větší chuť mají bodovat s tabulkovým sousedem Prešovem.

„Po dvou těsných prohrách nás čeká doma Prešov. Samozřejmě, že chceme vyhrát a připsat si do tabulky první dva body. Prešov ale rozhodně nemůžeme podcenit, dokáže být velmi nepříjemným soupeřem. Když vycítí šanci, dokáže se jí chopit. Je to již zkušený tým. Takže budeme muset podat maximální výkon. Věřím, že pak dokážeme i sami sebe přesvědčit, že dokážeme zápasy vyhrávat,“ soudí před zápasem kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Zápas ve veselské sportovní hale začíná v pátek 13. září v 18 hodin. 

Hodonínské házenkářky zatím čekají na první body po návratu do nejvyšší soutěže. Los k nim byl poměrně tvrdý, po souboji s Michalovci, sice nadějně rozehrály utkání v Písku, nakonec ale i odtud odjížděly Jihomoravanky bez bodů a teď je na domácí palubovce čeká další silný a zkušený soupeř - Duslo Šaľa. Šaľanky už na Moravě bodovaly, v úvodním kole uloupily body ve Veselí a netají se ambcí bodovat i v Hodoníně.

 

 

Sobotní program pak doplní utkání v Olomouci. Hanačky po úspěšném návratu z východního Slovenska čeká další slovenský protivník, s ním mají dosud stoprocentně úspěšnou bilanci. "Bánovce s naším týmem prohrály také obě utkání v minulé sezoně a věříme, že také další sobotní utkání bude s Bánovcemi stejně tak úspěšné. Náš soupeř skončil v minulé sezoně se ziskem jediného bodu na posledním místě a nijak úspěšnější nebyl zatím ani v prvních dvou kolech nové sezony. V prvním kole podlehl na hřišti nováčka soutěže Sporty Hlohovec 29:24 a ve druhém kole podlehl doma Zlínu vysoko 18:26. Střelecky se zatím dařilo nejlépe z hráček Bánovců – Haně Žitňanové, Veronice Žitňanové či Zuzaně Galkové. V Prešově se už do hry zapojila také Jarmila Trumpešová, která se celou přípravu připravovala ve slovinské Lublani, kde byla na dlouhodobém studijním pobytu a bude jistě žádaným oživením hry olomouckého týmu," předjímá před sobotním duelem z pohledu Olomouce Václav Dobeš.

V neděli program kola zkompletují poslední dva souboje. Na palubovku Dunajské Stredy se vypraví tým Písku, kterému se zatím v úvodu soutěže daří - na kontě mají remízu ze souboje proti Slávii a domácí výhru nad Hodonínem. Teď by mohly Jihočešky svou situaci ještě vylepšit na palubovce nováčka. "Určitě nečekáme snadné utkání. Přestože nováček soutěže ještě nezískal žádné body, myslím si, že má svou kvalitu a má ve svém středu dvě zkušené hráčky - Bizíkovou s Rajnohovou, tým je doplněný mladými hráčkami. Bude to ambiciózní tým, který bude chtít před domácím publikem bodovat. My si budeme chtít napravit reputaci z mnulého týdne, kdy jsme sice zvítězili, ale náš výkon nebyl až takový. Budeme jít do zápasu naplnit a zahrát si hezčí házenou," řekla trenérka Písku Kateřina Keclíková.

Házenkářky Mostu mají tento týden skutečně nabitý - postup do Ligy mistryň a následné rychlé oslavy, ve středu už cesta na Slovensko k dohrávce druhého kola a v neděli již opět směrem na východ, tentokrát do Zlína k utkání třetího kola MOL ligy. A že je to start sezóny úspěšný, o tom vypovídá i to, že Andělé v ostrém zápase ještě netratily. Naposledy ve středu pořádně naložily Hlohovci. „Jedním z našich dnešních cílů bylo dát co nejvíce branek, ale především jsme si chtěli vyzkoušet i jiný styl obrany, a to se nám podařilo, hráli jsme jej většinu zápasu. V tomto ohledu můžu být jenom spokojený,“ komentoval po zápase trenér mosteckého týmu Jiří Tancoš.

I Zlíňankám se ale zatím v soutěži daří a byť Most je před zápasem vysokým favoritem, rozhodně do zápasu nepůjdou hráčky Zlína sklopenými hlavami. "Gratulujeme Mostu k víkendovým výsledkům v kvalifikaci a tudíž víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Právě naopak. Roli favorita jsme si vyzkoušeli první dvě kola a ne úplně nám ta role sedí, takže nyní můžeme favorizovaného soupeře jen překvapit. Speciálně na Most se nepřipravujeme, soustředíme se především na náš výkon a naši hru," uvedla trenérka Zlína Hana Kolářová.

Poslední utkání kola je odloženo na středu 18. září kvůli účasti Slavie Praha v Poháru EHF (14. a 15. září 2019). 

 

MOL liga - 3. kolo - rozpis

Iuventa Michalovce - Sokol Poruba 31:21 (předehráno)
SHK Veselí n.M. - ŠŠK Prešov 13.9. 18:00
HK Hodonín - Duslo Šaľa 14.9. 17:30
Zora Olomouc - Bánovce n.B. 14.9. 17:30
Dunajská Streda - Sokol Písek 15.9. 16:00
Handball PSG Zlín - Baník Most 15.9. 18:00
Sporta Hlohovec - Slavia Praha 18.9. 19:00