Míče na házenou

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.10.2019 otevřeno: 1064 x

Po pěti kolech vedou první ligu házenkářky Plzně, poslední jsou Bohunice

Jedenáct týmů bojuje v letošním ročníku první ligy žen. Vedení drží házenkářky DHC Plzeň, na záda jim dýchají Kunovice.

 

Házenkářky Plzně si sezónu rozehrály skvěle. Zatím mají odehrána jen čtyři utkání a neprohrály ani jediné. Bod ztratily jen v remízovém souboji s Jindřichovým Hradcem a své vedení potvrdily i o víkendu, když doma převálcovaly poslední Bohunice poměrem 31:18. „V zápase jsme chtěli především napravit zaváhání v Jindřichově Hradci. To se nám povedlo, soupeře jsme dostali pod tlak a tempo hry jsme určovali my. Během prvního poločasu nám fungovala spolupráce obrany s brankářkou a těžili jsme z toho jak v první, tak i ve druhé vlně. Soupeř na nás vytáhl osobní obranu, se kterou jsme si poradili lépe než v Jindřichově Hradci,“ komentoval poslední souboj trenér DHC Plzeň Richard Řezáč a dodal: „V utkání jsme samozřejmě měli i slabší momenty, především začátek druhého poločasu se nám nevydařil a po řadě technických chyb jsme soupeře trochu nabudili. Podržela nás ale brankářka a my jsme tak mohli dovést utkání do klidného konce. Jsme rádi, že jsme do zápasu zapojili všechny hráčky, které na hřišti dokázaly, že své místo v týmu mají. Pozitivně jsme se tak naladili na pohárové utkání, které nás čeká ve čtvrtek. Na domácí palubovce vyzveme Písek."

 

Foto: Facebook DHC Plzeň

 

Druhé Kunovice mají na kontě stejně jako Plzeň sedm bodů, odehrály však o utkání více. Prohrály v úvodním kole v domácím měření s Ivančicemi a bod ztratily v Lázních Kynžvart. Jen o bod méně než vedoucí dvojice mají na kontě Havlíčkův Brod a Vršovice, oba týmy už odehrály všech pět zápasů dosavadního programu a o víkendu si zapsaly dva body – Havlíčkův Brod doma přehrál Kobylisy poměrem 27:23 a Vršovice také na domácím hřišti zvítězili nad týmem Lázní Kynžvart 27:21. Lázně Kynžvart, nováček soutěže, se tak posunuly na průběžné šesté místo s pěti body.

Pět bodů má aktuálně na kontě i tým Jindřichova Hradce. Ten se o víkendu vrátil z výjezdu do Ivančic s prohrou 31:38. „Do Ivančic jsme tentokrát cestovali s dost úzkým kádrem. Jednak to bylo zapříčiněno tím, že ve stejný den hrály starší dorostenky v Plzni, tak že nás nemohly doplnit, ale navíc máme stále zraněná křídla Andreu Jonovou a Michaelu Lovětínskou. Další křídlo, Zuzka Hondlíková, z rodinných důvodů nastoupit nemohla a k tomu všemu ještě Kristýna Plucarová hrála s většími zdravotními problémy a bolestmi. Tato oslabení byla dost znát. Naopak poprvé nastoupila do zápasu Tereza Rýparová, která se po několika letech vrátila zpět k házené,“ zmínila na klubovém webu personální podmínky svého týmu trenérka Jindřichova Hradce Iva Jonová a k samotnému víkendovému zápasu ještě dodala: „Zápas s Ivančicemi byla doslova přestřelka, hlavně v prvním poločase. Obrany nefungovaly ani na jedné straně. Hrálo se hodně rychle, domácí se hnali dopředu ve vysokém tempu, jejich úderné střelkyně se nemýlily, a tak nám nezbývalo než přistoupit na jejich hru, aby nám úplně neutekli. My jsme se snažili hru zpomalit hlavně v útoku, připravit si střelecké příležitosti, protože jsme si nemohli dovolit moc ztrácet míče a chybovat, domácí vše okamžitě trestali rychlými přechody do útoku a neomylnou koncovkou. Ale nedařilo se to tak, jak by bylo potřebné. Navíc nám ve druhé půli chyběla i přesná střelecká muška, zbytečně moc šancí jsme nedali, k tomu tři sedmičky. To se samozřejmě na výsledku zápasu také podepsalo.“

Ivančice, SK UP Olomouc i Otrokovice mají v prozatím vyrovnané tabulce zapsané čtyři body za dvě vítězství, oba týmy ale mají zápas k dobru. Na rozdíl o průběžně jedenáctých Bohunic. Ty ještě nebodovaly přesto, že už mají odehraných všech pět soubojů. Těsně nad nimi se v tabulce usadily po pátém kole Kobylisy, které své dosud jediné vítězství vybojovaly v domácím souboji s Otrokovicemi (32:22).