Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.1.2020 otevřeno: 446 x

Házenkářky z jihu Čech ovládly turnaj Lund Spelen 2019

Na sklonku prosince se vypravil tým starších žaček DHK Slavoj Žirovnice posílený o 5 hráček Jiskry Třeboň do Švédska, aby se zde zúčastnil 41. ročníku největšího házenkářského turnaje v Evropě. Letošního ročníku se zúčastnilo 711 týmů v 5 dívčích a v 5 chlapeckých kategoriích. Ve své kategorii G14 vybojovaly české hráčky zlato v konkurenci 41 týmů ze 7 zemí.

 

Obrovský mládežnický turnaj se na konci prosince odehrával ve 43 halách v Lundu a okolních městech. „Los nám přinesl do skupiny 3 týmy ze Švédska a 2 z Německa. Pět náročných zápasů děvčata zvládla výborně a do dalších bojů jsme postupovali z 1. místa ve skupině. Nutno dodat, že děvčata spolu nebyla sehraná. Nebyl ani prostor pro společný trénink či soustředění, kde by se děvčata sehrála v jeden tým. Hrála se jednoduchá hezká házená, příležitost si zahrát na tak prestižním turnaji dostaly všechny hráčky,“ popisovala Iveta Brabcová z Házené Žirovnice.

Do osmi finále Češky nastoupily proti dalšímu švédskému týmu z Helsingborkgu. „Výhra 14:10 nás posunula do čtvrtfinále. Zde jsme narazili na silný tým z Norska. Norky udávaly prakticky po celou dobu tempo hry. Naše holky dotahovaly, už se prohrávalo i o tři góly. Ztracený zápas to však nebyl a vůle postoupit dál nás nakopla a zápas jsme nakonec dotáhli do remízy. Muselo být rozhodnuto o vítězi, a tak byl nařízen sedmičkový rozstřel,“ vysvětlovala Brabcová a popisovala drama dál: „Pět hráček z každého týmu bylo vybráno, aby rozhodly. Naše holky byly stoprocentní, Norky neproměnily hned první sedmičku, kterou naše brankařka skvělým zákrokem vyčapala a bylo rozhodnuto!“

Český tým pak čekalo v semifinále Německo. „Vyhrát zápas s Němkami o postup do finále byla povinnost. Zápas nijak zajímavý, ukřičené až teatrální Němky nedokázaly čelit naší síle. Finále bylo zasloužené,“ konstatovala Brabcová.

 

 

Finále tým hrál v neděli 30. prosince ve Sparbanken Skäne Areně s domácím celkem H 43 Lund 2. „Nástup na zápas byl velkolepý, holky si užily chvíli pocty a hrdosti při vyhlašování jejich jmen. Zápas začal z obou stran lehce rozpačitě, padaly góly na obou stranách a bylo to vyrovnané. Náš tým však dokázal soupeře přehrávat a do konce zápasu do byla česká jízda, závěrečný gong za stavu 17:12 pro Česko způsobil nával euforie, která nám vydržela až do následného vyhlášení. Hrdost a radost ohromná. Vyhrát na tak prestižním turnaji už něco znamená. Holky přesto, že spolu netvoří jeden tým, byly výborně sladěné, odhodlané vyhrávat a dokázaly si to užívat,“ těšilo finálové vyznění turnaje trenérku Brabcovou.

Družstvo Žirovnice již navázalo spolupráci s Třeboní na podzim, kdy 2 hráčky Brabcová a Hemberová hostují v Třeboni u mladších dorostenek.

Tým vedený trenérkou Ivetou Brabcovou a asistentem Jindrou Hemberou (oba z Žirovnice) byl složen z hráček:

Žirovnice - brankařka Tereza Janoušková (2005), Adéla Brabcová (2005), Lucie Hemberová (2005), Adéla Janková (2006), Adéla Schmidtová (2006), Adéla Zedníková (2006), Edita Havlová (2005), Aneta Čechová (2007)

Třeboň - Adéla Vohánková (2005), Simona Schreibmeirová (2005), Tereza Wollnerová (2005), Kateřina Krakowitzerová (2005) a Natálie Šanderová (2005)

Poděkování: Drusžtvo děkujem realizačnímu týmu, jmenovitě Martin Janko a Jindra Hembera, kteří zvládli dovézt celou výpravu bez újmy, přestože cesta byla dlouhá a náročná. Velké díky patří i sponzorům Mlékárna Žirovnice a IPC Plast a DHK Slavoj Žirovnice za sponzorskou podporu v podobě úhrady cestovních nákladů. Rodičům a přátelům, kteří týmu fandili a podporovali je.