Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.2.2010 otevřeno: 814 x

O víkendu na Interligu

Po středečních předehrávkách, ve kterých shodně uspěly oba české kluby na silnými celky ze Slovenska, pokračuje šestnácté kolo dalšími čtyřmi zápasy. Na ně zve tradičně Lubomír Krejčíř.

WHIL – 16.kolo

 

Sobota 13. února

18:00 Michalovce – Písek

Velmi zajímavé utkání se odehraje v dusné atmosféře současného stavu východoslovenského klubu. Ten v tomto týdnu vyměnil opět trenéra a Ukrajince Petrovského nahradil nesmírně zkušený Dušan Daniš. Jeho přetěžkým úkolem bude zastavit výsledkový propad svého týmu a připravit ho na play-off. Neměnící se katastrofální zdravotní situace v družstvu mu to jistě neusnadní. Přesto je výměna trenéra impulsem pro navození nových vztahů a motivů a může ovlivnit herní výkon. Písek jede na východ s elánem a dobrou formou po vítězství s Veselím. Jak budou ovšem Luzumová, Krouská, Borovská a spol. schopny opakovat skvělý výkon z minulého týdne po dlouhé cestě proti „ukrajinskému“ týmu Michalovců ukáže až sobota večer. Mírně favorizuji Michalovce.

 

15:00 Inter Bratislava - Jindřichův Hradec

Ani toto utkání nebude postrádat vnitřní napětí. Rošáda v realizačním týmu bratislavského nováčka znamená očekávání neočekávaného i zde a jeho touha po nějakém bodu se může vystupňovat i s výší tabulkového umístění soupeře. Má – li Inter získat body, pak má naději právě s Hradcem na domácí palubovce. Jihočešky se však chtějí vyhnout baráži a k tomu potřebují nutně vítězství v Bratislavě. Velmi solidní výkon na ŠKP v minulém kole a tradiční důraz v obraně vytváří předpoklady k zisku bodů i na venkovním hřišti. Bude – li Jindřichův Hradec kompletní a jeho útočná hra udrží produktivitu posledního zápasu (Krupicová, Kupková) je mírným favoritem.

 

17:30 Olomouc - HC Zlín

Středomoravské derby je tradičně zajímavé a to bez ohledu na postavení týmů v tabulce. Olomouc pokračuje ve stíhací jízdě za Veselím a Slavií, doma podává stabilně dobré výkony. Vrací se Vašková i do útočné fáze hry, má za sebou dvě vítězná utkání a pohodu v družstvu.Zlín je v nezáviděníhodné situaci boje o interligovou příslušnost a zejména v souvislosti s předsezoními plány hraje pod tlakem. Pravděpodobný je start všech jeho klíčových hráček (Poznarová, Salčáková, Pažourková) a to znamená předpoklad dobrého výkonu. Zajímavostí jistě je loňské působení Salčákové a Vyhlídalové v Olomouci, stejně jako původní působení Vaškové ve Zlíně. Favoritem je Olomouc.

 

Neděle 14. února

15:00 Partizánske – Trenčín

I toto utkání je regionálním derby, tentokrát západoslovenským. Oba týmy disponují mladými kolektivy a zlepšující se formou. Zejména Trenčín je již opravdu nebezpečný pro všechna družstva a nebude pro něj překážkou ani nevlídnost prostředí v hale svého tradičního soupeře. Poslední výkony Mičiníkové, Blažekové, Košíkové, Kalmárové a spol. jsou pro trenčínské varováním, přesto jeho hra zatím působí vyzrálejším dojmem a disponuje více zkušenostmi (Drotárová, Kovaličková, Birkušová). Mírným favoritem je Trenčín.

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

mužů Litovle (1.liga muži)

mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

 

- házenkářský expert