Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.3.2010 otevřeno: 715 x

Zlomí již Olomouc Šaľianske prokletí?

Čtyři poslední kola zbývají do konce základní části házenkářské Interligy. Tabulce i nadále vévodí Slavia Praha, která by měla naplno bodovat i v tomto kole. Nejzajímavější duel se odehraje v Šaĺe, která hostí Olomouc. Na kolo zve náš expert Lubomír Krejčíř.

WHIL – 19.kolo

 

Sobota 6. března

15:00 Inter - ŠKP Bratislava

Hru kočky s myší by mělo představovat bratislavské derby, tentokrát hrané u outsidera soutěže. Nelze očekávat zázračný výsledek Interu, který se soustředí spíše na soupeře, u nichž je předpoklad zisku bodů. ŠKP mezi tato družstva rozhodně nepatří. Sympatická snaha Interu v boji o udržení v soutěži tentokrát pravděpodobně neuspěje v boji s velmi silným celkem, který v minulém kole přivezl bod z Michalovců, a který usiluje o první místo na Slovensku po dlouhodobé části a nemůže již ztrácet body. Beňušková, Štětáková, Porubská a spol. jsou jasným favoritem.

 

18:00 Šala - DHK Olomouc

Minulé kolo potvrdilo postavení českých týmů v tabulce v tom smyslu, že Olomouc již bude jen velmi těžko sahat po lepším postavení v play-off s Veselím. Utkání v Šale je podle mého názoru poslední šancí Hanaček, jak tuto prognózu zvrátit. Jedině vítězství v místě, kde ještě nikdy nebodovalo, je může udržet ve hře o české druhé místo. Družstvo rozhodně není po porážce se Slavií v optimální pohodě a i když by mělo nastupovat kompletní, tedy i s Poláškovou a Vaškovou, není favoritem. Šala s jistotou přejela Partizánské a bude chtít dále útočit na třetí příčku ve WHIL a co je důležitější, na výhodnější postavení před play–off před ŠKP. Rovněž zde nejsou hlášeny žádné personální komplikace, takže by měly být k vidění i Puškášová a Pileková, které doléčovaly svá zranění a také velmi kvalitní házená. Domácí jsou favoritem.

 

18:00 Zlín - Písek

Téměř jistotu udržení v soutěži mohou mít ve Zlíně po tomto utkání. Vítězství nad Pískem by jim dalo klid a další čas k budování nového ambiciozního družstva. Jejich sebevědomí jistě neutrpělo po statečném a kvalitním výkonu ve Veselí a na Písek se budou chtít ukázat v plné kráse. Písek je štikou soutěže, ale jeho výkony na venkovních hřištích jsou o poznání slabší než doma. Domnívámse, že se tento celek začíná rovněž připravovat na boje play-off, neboť jeho postavení v české části se již nemůže výrazně změnit. Nejlepší střelkyně soutěže Luzumová má dobrou formu, stejně jako její bojovné spoluhráčky. Bude-li to však stačit na motivované domácí, to ukáže až vlastní utkání. Mírně favorizuji Zlín.

 

18:00 Trenčín - Veselí na Moravě

Na západě Slovenska se bude jistě na co dívat. V podstatě jde o regionální derby. Oba soupeři se velmi dobře znají z přípravných utkání. Ve Veselí působí ambiciozní trenér Sabadka , který ještě v loňském roce vedl celek Trenčína a dosáhl s ním řady velmi dobrých výsledků. V letošním roce útočí na vítězství ve WHIL a případný český titul. Jaká bude forma Veselských po večírku s Karlem Gottem a vítězství se Zlínem jisté není. Jejich dlouhodobá výkonnost je však velmi dobrá a dává předpoklad k vítězství i s lepšícím se Trenčínem, a to zvlášť, když v brance se již čím dál častěji objevuje i Lenka Černá. Favoritem je Veselí a to i přes jisté vítězství Trenčína v Jindřichově Hradci a střeleckou produktivitu jeho hvězdiček Birkušové, Drotárové či Ďuržové.

 

Neděle 7. března


15:00 Slavia - Jindřichův Hradec

Podobné utkání jako bratislavské derby. Jasný favorit v podobě Slavie, která se blíží po vítězství v Olomouci k historicky prvnímu vítězství českého celku ve WHIL. Jindřichův Hradec jí s největší pravděpodobností nebude vážnou překážkou na cestě ke splnění tohoto cíle, na rozdíl od kola příštího, kdy zajíždí Slavia do Veselí. Sportovní forma Vítkové, Keclíkové, Černé, Satrapové a spol. však graduje v pravý čas a budou jen těžko k zastavení. Problémem pro rychlost a dynamiku její hry nebude ani důraz a fyzická dispozice jindřichohradeckých hráček.

 

15:00 Partizánske - Michalovce

Partizánske doposud nemá jistotu udržení se v soutěži. V domácích podmínkách bude jistě usilovat o body i v utkání s celkem Michalovců, které jdou výkonem od zápasu k zápasu nahoru tak, jak se jim pomalu vrací nemocné a zraněné hráčky. Účast Tobiášové a její výkon proti ŠKP byl příslibem, stejně jako bojovný výkon celého celku i vydolovaný bod. Talentované domácí hráčky jsou příslibem do budoucna. V utkání se soupeřem, který se ještě nevzdal dosažení vysokých cílů v play-off, však Partizánske favoritem není. Domnívám se, že dva body poputují na východní Slovensko.

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

mužů Litovle (1.liga muži)

mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

 

- házenkářský expert