Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.5.2010 otevřeno: 1411 x

Baráž o W.H.I.L: Jindřichův Hradec vs. Most

Házenkářská Interliga finišuje soubojem dvou nejlepších týmů Česka a brzy bude rozhodnuto, čí házenkářky zvednou nad hlavu pohár pro vítěze české části. Stejně tak bude ale pozornost upřena na souboj mezi dvěma týmy, které spolu svedou bitvu o příští ročník této soutěže.

Třetím rokem se v české části soutěže hraje tzv. baráž. Ta pro dva týmy, nejhorší český celek po základní části Interligy a vítěze 1.ligy žen, představuje dva zápasy hrané pohárovým systémem. Na Slovensku "padá" nejhorší slovenský celek ze soutěže přímo, aby byl nahrazen vítězem 1.slovenské ligy (lídrem jsou zatím Bánovce nad Bebravou, s jednobodovým náskokem na druhý Močenok - do konce soutěže jsou dvě kola).  V Čechách se ale potřetí za sebou koná tato prolínací soutěž, aby z ní vyšel ten, kdo bude startovat v dalším ročníku česko-slovenské soutěže.

První rok do baráže padly házenkářky Zlína, druhý rok pak Černý Petr zůstal na hráčky Jindřichova Hradce. Oba celky měly stejného soupeře v týmu Sokola Poruby, ale tomu se ani napodruhé nepodařilo do Interligy probojovat. Stejný cíl měla Poruba i v sezóně letošní, ale po nevydařeném závěru soutěže se do baráže nepodívá.

Na tu se naopak těší házenkářky ambiciózního týmu DHK Baník Most. Tento celek v letošní sezóně v 1.lize sehrál 22 utkání a pouze z jediného jeho hráčky odcházely se sklopenými hlavami. Jedinou porážku jim uštědřila juniorka Olomouce. Kromě tohoto zápasu ale na hru mosteckého celku nenašel recept žádný jiný soupeř a Most nakonec 1.ligu vyhrál s výrazným náskokem deseti bodů.

Jindřichův Hradec se do Interligy dostal před třemi roky a ve své první nováčkovské sezóně překvapoval dobrou hrou, která nakonec vynesla překvapení sezóny až do českého play-off. Po čtvrtém místě ale přišel útlum a v loňské sezóně již jindřichohradecké házenkářky musely bojovat "o přežití" v ošemetné baráži. V té ale dvěma výhrami nad Porubou první ligu rázně odmítly. Ani ta letošní určitě nevyšla svěřenkyním trenéra René Kumpána podle jejich představ a několik kol před koncem základní části bylo téměř jisté, že baráž na jeho celek čeká i po sezóně letošní. Zkušeností tedy mají Jihočešky z barážových utkání dost a dobře ví, co je ve dvou blížících se duelech čeká. Především v jejich prospěch ale hovoří tři sezóny ve WHIL, ve které jeho hráčky nasbíraly řadu zkušeností.

Připraven bude kompletní kádr, který již překonal i poslední zdravotní potíže. "Zdravotně v pořádku již jsou i Kupková a Bílá, takže věřím, že všechny hráčky budou pro barážová utkání připravena," uvedl trenér Kumpán. V rámci přípravy na zápasy s Mostem absolvoval Jindřichův Hradec několik přípravných zápasů s třeboňskými dorostenci nebo "B" týmy Třeboně a Sezimova Ústí. V těch mohly hráčky předvést jednu ze svých hlavních zbraní, se kterou chtějí v baráži uspět: "naší hlavní zbraní by měla být agresivní obrana na samé hranici pravidel a k tomu jsou přípravné duely s mužskými celky výbornou prověrkou. Obrana společně s rychlým přechodem do protiútoku by pak mohla vést k úspěchu." 

Zatímco hráčky Jindřichova Hradce udržovaly v herním tempu přátelské zápasy, Most ještě tento víkend dohrával svoje poslední utkání v první lize žen. Poradil si v něm s druhým týmem tabulky ostravskou Porubou. Po přípravném zápase s dorosteneckým týmem Mostu pak svěřenkyně trenéra Jiřího Hanuse nastoupí v sobotu před domácím publikem k prvnímu utkání baráže o W.H.I.L.  V tom budou mostečtí spoléhat také na svoje publikum, které po celou sezónu navštěvovalo domácí utkání týmu ve velice hojném počtu. Počet diváků na zápasech ve sportovní hale dokonce předčil návštěvy na interligových zápasech v Čechách. 

Baráž se hraje na dvě utkání, první z nich se hraje v Mostě tuto sobotu 8. května od 17:30 hodin, odvetu pak hostí Jindřichův Hradec ve středu 12. května od 19hodin. Při stejném počtu bodů (tj. při výhře každého z celků v domácím prostředí), rozhoduje o postupu rozdíl branek, dále případně větší počet gólů vstřelených na hřišti soupeře. Pokud by ani to nestačilo, přišly by na řadu sedmimetrové hody. Oba týmy na zápasy na soupeřově půdě vypravují autobus pro fanoušky, takže se určitě diváci v halách mohou těšit na perfektní atmosféru. Kdo z ní nakonec dokáže více vytěžit budeme vědět přesně za týden. Pikantní bude souboj také pro trojici hráček Mostu, které v minulých sezónách nastupovaly právě v dresu barážového soupeře.

 

Baráž o W.H.I.L. 2010/2011

 vs.

 

1.utkání: sobota 8. května 17:30 DHK Baník Most - TJ Házená Jindřichův Hradec

2.utkání: středa 12. května 19:00 TJ Házená Jindřichův Hradec - DHK Baník Most