Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.9.2010 otevřeno: 852 x

Moravské derby: Olomouc vyzve Veselí nad Moravou

Po včerejší předehrávce, která přinesla první překvapivý výsledek letošního ročníku, bude ženská nejvyšší soutěž pokračovat dalšími zápasy druhého kola. To je díky pátečnímu utkání Bratislavy s Partizánskym nataženo do tří dnů.

WHIL 2.kolo

 

Předehrávka: J.Hradec – Michalovce 30:28

 

Pátek 10. září

16:00 ŠKP Bratislava - Partizánské

Oba celky ve své letošní premiéře zvítězily, oba si vybudovaly sebevědomí pro další utkání. Ambice však jsou rozdílné. Zatímco ŠKP bude usilovat o titul, Partizánské o své místo na slunci. Hra slovenského mistra hýří jistotou. Ve skvělé formě se proti Olomouci představila Beňušková i obě brankařky, nezaostávala ani Kertészová. Zajímavé bude, kolik prostoru dostanou sestry Janšákovy, které jsou odchovankyněmi Partizánského. V jeho dresech se v prvním kole dařilo nejvíce Blažekové a Lenčešové. Na hřištích soupeře však zpravidla nepředvádí Danlog tak kvalitní výkony jako doma a i proto je favoritem bratislavské družstvo.

 

Sobota 11. září

17:00 Sokol Poruba - Trenčín

Jedno ze zajímavějších utkání druhého kola. Poměrně konsolidovaný celek Trenčína odolával statečně suverénovi z Prahy. Přestože na něj nestačil, nehrál špatně a v Porubě bude chtít získat své první body. Své první branky po mateřské vsítila Katarína Drobná (Uhliarová) a bude jistě největší oporou i v Polance, kde bude hlavní základna porubského týmu. Ten ve Zlíně nezklamal. Předvedl ambiciozní hru se snahou o rychlý přechod na útočnou polovinu. Jeho předností byla agresivní obrana. Dobré výkony budou chtít zopakovat opory Adámková, Doláková i Tomečková. Ke spokojenosti však budou muset přidat nějaký ten bodík.Favorita zde nevidím.

 

17:30 Olomouc - Veselí nad Moravou

Derby se vším všudy čeká na olomouckou sportovní halu. Soupeři, kteří se pravidelně utkávají o nejvyšší mety, budou jistě usilovat o medailové pozice i v letošní sezóně. Snazší to budou mít hosté, kteří mají konsolidovaný tým plný zkušených hráček (Černá, Fleková, Kočí), ale i kvalitu hráček střední generace (Drotárová, Chmelařová, Súkeníková). Olomouc zahajuje generační přestavbu. I zde jsou zkušené a kvalitní hráčky (Fabíková, Vocilková, Hejtmánková), významnější místo zde však zaujímají hráčky generace nejmladší(Kubáčková, Gebreselassie, Pašková). Ve velké bitvě, a to především v postupných útocích, bude záležet na štěstí i momentální formě. Mírně však favorizuji Veselí.

 

18:00 Šala - Most

Podobnou generační přestavbu zahájila v loňské sezóně i Šala a zdá se, že v ní zdárně pokračuje i letos. Tothová, Dubajová, Popluhárová odešly, ale v Písku je úspěšně nahradily Puškášová, Szarková a zejména Vidiečanová. Nesmírně ambiciozní trenér Lukačin nebude chtít ve své domácí premieře zklamat a jistě povede svůj tým k vítězství. Most v prvním kole podal velmi sympatický výkon. V Šale se však získávají body jen velmi těžko a to i s Tomášem Kuťkou na lavičce.

 

18:00 Bánovce nad Bebravou - Zlín

Další ze šlágrů kola. Hosté ze Zlína mají za sebou úspěšnou premiéru, v níž potvrdili své nejvyšší ambice jak kádrem plným kvalitních hráček, tak stylem hry. Snad jen více střelby z větší vzdálenosti a méně technických chyb chybělo, abychom jeho výkonu mohli dát absolutorium. Zda to bude stačit na nováčka, který je ovšem nováčkem jen formálně, ukáže až samotné utkání. I zde je totiž celá řada interligových hvězd. Tothová, Kollárová, Petríková jsou velmi zkušená jména, která budí respekt. Při známé atmosféře, která byla v Bánovcích při každém utkání v minulosti, je mírným favoritem domácí celek .


Neděle 12. září

15:00 Slavia - Písek

Důkazem, že ne vždy koresponduje výborné výsledky v přípravě s prvními výkony v soutěži, je hra píseckých házenkářek. Utkání se Šalou se jim podle slov trenéra Salače vysloveně nepovedlo. Technické chyby, nekvalitní střelba a i další nedostatky se objevily v nepravý čas. Asi to již hůř nešlo, a tak se dá v Praze čekat jen zlepšený výkon. Slavia potvrdila nejen svou dobrou přípravu, ale i své loňské výkony a pokračovala v Trenčíně ve výborné hře. Na hřišti se objevila i Jana Knedlíková a navíc ji zdárně na pravém křídle sekundovala Raková. Vysokou výkonnost potvrdily všechny opory a přičteme–li, že Pražankám se pravidelně na Písek daří, vychází jasný favorit, kterým je domácí Slavia.

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert