Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.9.2010 otevřeno: 951 x

Který z nováčků se bude poprvé radovat?

Zatímco na Slovensku se nový tým Interligy již mohl radovat z prvních bodů, české týmy Mostu a Poruby na svoje první vítězství stále čekají. Pouze jeden z nich se ale po víkendu bude i nadále krčit na chvostu tabulky. Který to bude?

WHIL – 4.kolo

 

Sobota 2. října

17:00 Sokol Poruba - Most

Skutečnou bitvu, tentokrát družstev ze spodního konce tabulky, čeká polanecká hala. V loňské sezóně dva prvoligoví rivalové, se tentokrát střetnou o premiérové body interligové. V dosavadních bojích prokázali spoustu odhodlání a bojovnosti i to, že do soutěže vstoupili po co možná nejkvalitnější přípravě. Na body to zatím však nestačilo. Kádry, silní soupeři i složitý los tomu nebyli nakloněni. Až nyní ve vzájemném utkání se bude někdo radovat. Zdá se, že více zkušených hráček je v mosteckém týmu. Crhová, Martinková, Kantůrková již mají za sebou řadu velkých bitev ve WHIL. Sokolky však hrají doma a to může být velmi důležité. Utkání je bez favorita.

 

17:30 DHK Zora Olomouc - Šala

I v Olomouci se odehraje velmi zajímavé střetnutí soupeřů, kteří na sebe narážejí po celou dobu existence WHIL. V Šale se ještě Zoře bodovat nepodařilo. Doma je však šalianským pravidelně nepříjemným soupeřem a vlastní celou řadu skalpů tohoto slovenského obra. Jejich trenér Lukačin jezdil do Olomouce již s celkem Michalovců i Veselí a vždy svým temperamentem i odborným vedením strhával svůj celek k maximálním výkonům. Jistě to bude i tentokrát. Po výměně celé řady hráček se opírá především o Vidiečanovou, Pilekovou či Puškášovou. Celek má dynamiku i novou motivaci. Olomouc získala své první body a na Hané se věří v návrat lepších časů. Bude–li celý tým zdravotně v pořádku – tedy i Raníková a Fabíková, velké opory s velkou nemocností, může sáhnou po bodech. Ale snadné to jistě mít nebude.

 

17:30 ŠKP Bratislava - Zlín

Ztratí moravský koník své první body? Tuto otázku si jistě příznivci celku trenéra Poloze kladou nejčastěji. Mají za sebou velmi úspěšné tři zápasy a to jak z hlediska zisku bodů, tak výkonů. Jisté však je, že se soupeři, kteří zatím nepatří k nejsilnějším. Přesto však hra, kterou tým předvádí, má své parametry a začíná se blížit tomu co by chtěl trenér Poloz předvádět. Střelba Budayové Štěrbové a Poznarové, kvalitní hra do pivota i výkony Brablcové jsou přísliby, které by mohly přinést úspěch proti  velké kvalitě bratislavských spojek i rychlé křídelní hře. V Bratislavě to bylo vždy velmi těžké, ale po předloňském doplnění kádru je to ještě těžší. I toto utkání vidím bez favorita.

 

18:00 J.Hradec - Trenčín

Střetnutí dvou celků, které jsou schopny za určitých okolností porazit kohokoliv, ale také s kýmkoliv prohrát. Jindřichův Hradec má v letošním roce velké obavy o udržení v soutěži a potřebuje body od samého začátku. Zaznamenal určitá personální oslabení, ale také první body v tvrdém utkání s Michalovcemi. Ve Zlíně zdaleka tak úspěšný nebyl (23: 39) , ale na domácím hřišti je vždy výrazně nebezpečnější. Tři zraněné ze zlínského utkání budou snad již v pořádku a porvou se sympatickým slovenským celkem o další body. Ten doma neobstál s Bánovcemi a tak bude jistě Drobná, Birkušová a spol.chtít předvést dobrý výkon na jihu Čech.

 

18:00 Bánovce nad Bebravou - Písek

Domácí v minulém kole poprvé potvrdili ambice, které se daly očekávat již v předchozích kolech. Suverénní vítězství v Trenčíně (32 : 23) a výborné výkony zkušených hráček jako je Tothová, Kollárová i cizinka Sušec dávají tušit,že nováček přece jen bude naplňovat očekávání. Písek zatím nepotvrzuje svá očekávání, snad i kvůli těžkému losu a přestože si snadno poradil s nováčkem z Poruby (37:29), bude to mít na západě Slovenska velmi těžké. Luzumová, Stellnerová, Borovská a další jistě pojedou k utkání bojovat, jak to písecké vždy umí, favorita však vidím v domácím celku.

 

Neděle 3. října

15:00 Slavia - Veselí nad Moravou

Skutečný šlágr se bude odehrávat v Edenu. Repríza loňského finále a dva celky, které i letos dokázaly navázat na výbornou loňskou sezónu. Slavia nahrazuje zraněnou Knedlíkovou na pravém křídle velmi nadějnými výkony Rakové a rozhodně neztratila nic ze svého dynamického projevu. Veselí dokazuje, že se dá hrát i ve vyšším sportovním věku (Černá, Fleková, Kočí), pokud se kvalitně trénuje a tým je doplňován hráčkami všech generací (Drotárová, Chmelařová, Súkeníková) . Jistě bude také zajímavé kdy a v jakém světle se objeví ukrajinská posila Kornijčuková. Asi se nedá vidět lepší interligová házená v Čechách než utkání těchto soupeřů. Mírným favoritem je Slavia.

 

15:00 Partizánske - Michalovce

Hru kočky s myší by měl připomínat duel dvou slovenských celků. Michalovce chytají vítr , což dokumentovaly rozmetáním slovenského mistra z Bratislavy (38:27) a pro Partizánské bylo příliš silným soustem oslabené družstvo z Olomouce. Přesto v domácím prostředí někdy dokáží děvčata ze západního Slovenska čarovat. Jasným favoritem je tým Michalovců.

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert