Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.1.2011 otevřeno: 1249 x

Dočká se Zlín po dvou ztrátách plného bodového zisku?

Česko-slovenská Interliga utíká mílovými kroky do svého finiše, kterým je dvacátéšesté kolo základní části. Do něj chybí sehrát ještě jedenáct kol a i kolo šestnácté přináší spoustu zajímavých zápasů pro házenkářské fanoušky.

WHIL – 16.kolo

 

Sobota 29. ledna

14:30 Slavia - Most

Ani výrazné oslabení, kterým jistě pro Slavii neúčast Kláry Černé je, neovlivnilo Pražanky ve spanilé jízdě a ani Písek ji na rozdíl od našich účastníků dakarské rallye nezastavil (29:23). Proti svému mateřskému klubu se vytáhla Katka Keclíková (8 branek) a jistě se bude chtít tato již opravdová osobnost české ženské házené vytáhnout i proti Černým andělům. Těm s  příchodem Petry Beňuškové narostla nová křídla a je jen otázkou, do jakých výšin je vynesou. Ani Anděl Páně už ztrátu na play – off pravděpodobně nedožene, ale po Šale (31:27) zamotají mostečtí hlavu kde komu. Slavie to ale dle mého mínění nebude a proto v zápase zůstává favoritem.

 

17:00 Poruba - Písek

Další z nováčků předvádí v průběhu soutěže, že jejich vstup do Interligy byl oprávněný. Pomalu stabilizuje své výkony a nikdo si nemůže být v utkáních se zástupcem severní Moravy jist body. Výkony zkušených Hrbkové, Selucké a Tomečkové jsou odrazovým můstkem i pro mladé hráčky, z nichž především Karolina Richvalská představuje opravdovou budoucnost pro Porubu. Dvanáct branek v Trenčíně (31:33) sice nepřineslo vítězství, ale ukázalo možnosti talentované střelkyně. V cestě tentokrát bude Porubským děvčatům stát kandidát na play-off a dnes již poměrně zkušený celek Písku. Jeho rozlosování pro druhou polovinu soutěže je velmi těžké, ale bude-li chtít zasáhnout do bojů o medaile, musí v Polance bodovat a to nebude jednoduché. V utkání nevidím jasného favorita.

 

17:30 DHK Olomouc - Partizánské

Za normálních okolností by bylo jednoduché stanovit favorita pro zápas sedmého a jedenáctého týmu tabulky. Olomouc pouští na své palubovce body jen velmi nerada, le zdravotní komplikace řady hráček ji neustále oslabují a tak pro toto utkání visí otazník nejen nad nemocnými, ale i nad brankařkou Raníkovou, jejíž zraněné koleno má zatím nejasnou délku odpočinku. Výkon Hanaček nebyl ve Veselí (23:29) žádnou ostudou, ale zda bude stačit na lepšící se Partizánské se uvidí až v sobotu navečer. Blažeková, Michnová, Košíková a spol. se již nebojí nikoho a také nemají co ztratit. Přesto je favoritem domácí Zora Olomouc.

 

17:30 Bratislava – Michalovce

Pro bratislavské je jistě současné období velmi složité. Příčiny jejích nevyrovnaných výkonů jsou zatím lehce zahaleny tajemstvím a můžeme se jen dohadovat, proč a kde je ten suverén uplynulých ročníků. Přesto ŠKP získalo v minulém kole dva body v Partizánském (27:25) a je pořád vážným kandidátem na boj o slovenské medaile. V tomto kole však narazí na nesmírně ambiciózní a konsolidovaný východoslovenský celek, který je jakousi Slavií ve slovenském vydání . Je nesmírně zkušený (Kalaninová, Tobiášová, Poláková), kvalitně trénovaný (trenér Dušan Daniš) a ekonomicky stabilizovaný. Návrat k rychlé a útočné házené celku prospěl a bude favoritem i v Bratislavě.

 

18:00 Bánovce nad Bebravou - Trenčín

Malinko problematické Bánovce utrhly bodík ve Zlíně (26:26) a s trenérem Pompošem budou jistě chtít více využít hráčského potenciálu, kterým disponují. Zlínský bodík to dokazuje, ale je jisté, že velký celek se bez ohledu na jeho složení nerodí ze dne na den, ale musí projít složitým procesem vytváření vzájemných vztahů i jasného charakteru herního projevu. Tyto problémy má Trenčín vyřešeny, ale prochází také obdobím jisté generační výměny. Své kvality potvrdil povinným vítězstvím nad Porubou (33:31), ale v Bánovcích favoritem není i přes vynikající formu Birkušové (11 branek).

 

18:00 Šala - Veselí nad Moravou

Veselí je po přestávce pilným sběratelem bodů a ani výkony dnes pravděpodobně nejzkušenějšího celku WHIL nejsou bez kvality. Zápas od zápasu se lepší Drotárová, Lenka Fleková je opět nesmírně nebezpečná a údernost Súkeníkové a Chmelařové je známá. Spolu s Lenkou Černou v brance představují jasnou stálici kvality v interligových vodách. V tomto kole ovšem narazí na velmi perspektivní, dynamický a dobře trénovaný celek Šaly, která sice podlehla v minulém kole v Mostě, ale na domácí palubovce se jistě vrátí k letošním velmi sympatickým výkonům. Její jména také nejsou neznámá a snoubí zkušenost s dynamikou a dravostí mládí (Vidiečanová, Trochtová, Weibelová atd.). Mírným favoritem je Šala.

 

18:00 Jindřichův Hradec - Zlín

Přes ztrátu bodu s Bánovci (26:26) si zlínští pochvalovali zlepšení formy i to, že Helena Štěrbová opět „táhla“ svůj kolektiv (9 branek) . Jistě bude po nemoci také v lepší kondici Míša Budayová a tak bude chtít tým trenéra Poloze oba body z jižních Čech transportovat na Moravu. Bojovnice z Jindřichova Hradce budou samozřejmě proti.Vždy je zajímavé sledovat konfrontaci rychlé a moderní házené Moravaček s důraznou obranou hrou Jindřichova Hradce. Pokud silově dobře připravené hráčky trenéra Kumpána udrží svou sílu v otěžích pravidel, nebude to nic příjemného ani pro rychlonohou Salčákovou či technicky vyspělou Růčkovou. Favoritem je však hostující celek Zlína.

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert