Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.3.2011 otevřeno: 1471 x

25.kolo WHIL: boj o české play-off pokračuje

Ani dvě kola před koncem základní části Interligy není rozhodnuto, který z týmů doplní již jasnou trojici celků pro české play-off. Nadálku budou společně svádět souboj týmy Písku a Olomouce. Na kolo zve již tradičně expert Lubomír Krejčíř.

WHIL – 25.kolo

 
Předehrávka: Michalovce – Slavia 29:26
 
Všechny zápasy jsou hrány v jednotný čas, tj. v sobotu 2.dubna od 18hodin. Utkání mezi Mostem a Pískem hostí Lovosice.
 
Most - Písek
Velká stíhací jízda Černých andělů na play–off přišla přece jen pozdě. Jejich porážka v Trenčíně (22:30) rozhodla o zúžení souboje pouze na Olomouc a Písek. A právě Písek si může v severních Čechách zvýšit šanci na další úspěch letošní sezóny. Přesto, že jeho výkon v Olomouci nenadchl (22:21), vedl k vytouženým dvěma bodům. Imponoval především přehled a jistota Ivety Luzumové s jakými se vyrovnala s osobním bráněním a i přesto vsítila 7 branek. Stejně tak byl velmi sympatický výkon mladičké Veroniky Malé se třemi brankami. Vyhranost ze série pohárových utkání podepřená o tradiční bojovnost by mohla přinést úspěch i na severu Čech, ale jednoduché to jistě nebude. V případě vítězství Mostu a Olomouce v Jindřichově Hradci by se totiž trumfy vrátily do olomouckých rukou.Utkání nemá favorita.
 
Veselí nad Moravou - Trenčín
Po porážce ve Zlíně (20:29) se šance „ Panenek“na interligovou medaili značně zmenšily, ale jistě se o ni budou bít do posledního dechu. Se svým výkonem příliš nadšeny nebyly. Opíraly se především o rychlé útoky Súkeníkové a tradiční opory Kočí, Flekovou a Černou. Méně se dařilo Drotárové a Chmelařové. V klidu již bude moci hrát Trenčín, který si vítězstvím nad Mostem (30:22) definitivně zachránil příslušnost k slovenské elitě. Imponovala  především produktivita Šátekové a Birkušové (po 6 ti brankách) , ale celá hra oplývala dynamikou a rychlostí. Přesto je favoritem domácí tým Veselí.  
 
Bánovce nad Bebravou - Bratislava
Utkání, ve kterém prakticky o nic nejde a s jasným favoritem. Tím jsou bezesporu domácí, kteří potvrdili svou třídu v Jindřichově Hradci jasným vítězstvím (30:20). Trenér Pompoš vidí hru svých svěřenkyň velmi střízlivě a před blížícím se play–off zůstává na zemi. Přes velmi produktivní hru Slovinky Geričové (5 branek) upozorňuje na její nedostatky ve hře jedné proti jedné i na ne vždy dobře organizovanou hru v útočné fázi. Jasnou hvězdou však stále zůstává skvělá Alžběta Tothová , které se na Jihu Čech podařilo vstřelit 11 branek a je nedostižnou nejlepší střelkyní soutěže. Dnes již jen formální slovenský mistr od Dunaje se musel na vítězství s nováčkem z Poruby hodně nadřít a zaujal především výkonem Hany Janšákové s deseti brankami. Podle všech papírových předpokladů bude k vidění souboj družstev, která se poperou v úplném závěru o slovenský bronz. 
 
Poruba - Partizánské    
Případné vítězství by domácím už jen vylepšilo sebevědomí a dalo naději na kosmetickou úpravu jejich závěrečného postavení v tabulce. Utkání je pro ně vlastně kvalitní přípravou na boje o udržení v českém play–out. V Bratislavě držely ostravské hráčky dlouho naději na body, ale v závěru to přece jen nestačilo. Potěšitelná je však stabilně dobrá forma Tomečkové (6 branek) a Richvalské (10 branek) i návrat Míši Hrbkové k vyšší střelecké produktivitě. Západoslovenský soupeř se spoustou mladých a nadějných hráček se pomalu loučí s  interligou a je jen otázkou na jak dlouho a kolik z těchto vycházejících hvězdiček v tomto klubu zůstane. Favorit se hledá velmi těžko, ale přece jen vzhledem k vyšší motivaci to mohou být domácí.
 
Šaľa - Zlín
Velký náboj však bude mít právě toto utkání. Je vlastně přímým soubojem o bronzové medaile, do kterého mohou z dálky zasáhnout za určitých okolností jen veselské panenky. Šala podlehla v minulém kole v Michalovcích (25:29), ale předvedla velmi statečný výkon svědčící o tom, že boj o medaili myslí vážně. Žádná z jejich hráček střelecky nezazářila a tradičně se na celkovém skóre podílelo více hráček. Naopak Zlín si doma poměrně snadno poradil s Veselím a zdá se, že mu forma bude gradovat v pravý čas. O opakovaně dobrých výkonech Poznarové (11 branek) se již mluví nahlas a zdá se, že tým trenéra Poloze vyřešil i všechny zdravotní komplikace a nastupuje kompletní. Utkání je šlágrem kola a mírným favoritem jsou domácí. 
 
Jindřichův Hradec - Olomouc
Poněkud překvapivě, ale přeci jen může být toto střetnutí bojem o body do skupiny o udržení. Olomouc nezvládla své utkání jara s Pískem (21:22) a nemá svůj osud plně ve svých rukou. Její výkon patřil k těm, jimiž se chlubit nebudou a svou stabilní formou potěšila pouze brankářka Raníková. Nedojde –li v hře Hanaček k výraznému zlepšení, mohou mít problémy i v Jindřichově Hradci, který je doma vždy nepříjemným soupeřem. Bánovce sice příliš nepotrápil (20:30), ale na Olomouc si bude věřit a případné vítězství mu dá znovu naději. Utkání nemá favorita.
 
 
Autor pozvánky:
 Lubomír Krejčíř
- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc
- bývalý trenér seniorské i juniorské reprezentace ČR
 
- v současnosti:
trenér reprezentace dorostenek ČR
trenér ml.dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)
vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc
 
- házenkářský expert