Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.4.2011 otevřeno: 1405 x

Začíná play-off i play-out házenkářek

Po dvoutýdenní pauze v nejvyšší soutěži házenkářek, kterou vyplnilo vystoupení reprezentačního týmu na mezinárodním turnaji žen v Chebu, se již dnes diváci a fanoušci těší na napínavé boje v nadstavbové části.

Do tzv. play-off postoupily z každého státu čtyři týmy, které se utkají již v národním play-off o titul Mistra ČR, resp. Mistra SR. Z českých celků do semifinále postoupily týmy Slavie Praha, Zlína, Veselí nad Moravou a Olomouce. Na slovenské straně jsou to Michalovce, Šaľa, Bánovce nad Bebravou a ŠKP Bratislava, které se mezi sebou utkají v sériích Michalovce - Bratislava, Šaľa - Bánovce nad Bebravou.

Semifinálové série Česko a Slovensko

Série se hrají na tři vítězná střetnutí, první dva zápasy se hrají na hřišti lépe postaveného týmu, třetí a případný čtvrtý na hřišti celku hůře postaveného po základní části. Případné páté rozhodující střetnutí se pak vrací na půdu lépe postaveného týmu. Poražené celky ze semifinále pak nastoupí v ČR k zápasům o 3.-4.místo (hráno pohárovým způsobem doma-venku), v SR k sérii o 3.-4.místo.


Semifinále Česko

V semifinále českého play-off na sebe narazí tyto dvojice: Slavia Praha - Olomouc a Zlín - Veselí nad Moravou. Jednoznačným favoritem první série je suverén posledních dvou soutěžních ročníků, Pražská Slavia. Ta by i letos ráda neohroženě dokráčela vedle interligového titulu i k titulu národnímu a bylo by velkým překvapením, kdyby se někomu podařilo jí její cesty zkřížit. V dobré pohodě hrající Pražanky, které si své schopnosti z velké části ověřily i na mezinárodním poli (v Chebu se představily brankářka Satrapová, hráčky Černá, Keclíková, Vítková, v širší nominaci byla i Romanczinová) nebudou chtít nic nechat náhodě a jejich cílem je vedení 2:0 v sérii po víkendových zápasech. V základní části sezóny získala Slavia ve vzájemných zápasech všechny čtyři body, když si nejprve poradila se Zorou na její půdě (29:25) a poté i v domácím prostředí (33:25). Jakýkoliv jiný výsledek než dvě výhry ve prospěch domácích by tedy byly výrazným překvapením, i když na památné finálové boje mezi těmito dvěma celky si mnozí z nás ještě živě pamatují.

 

Slavia Praha – Olomouc

1.utkání: 30. 4. 15:00 Slavia Praha – Olomouc

2.utkání: 1. 5. 11:00 Slavia Praha - Olomouc

3.utkání: 7. 5. 17:30 Olomouc – Slavia Praha

 

4.utkání: 8. 5. 11:00 Olomouc – Slavia Praha

5.utkání: 11. 5. 17:30 Slavia Praha – Olomouc

 

Druhá série by měla přinést vyrovnanější duely dvou moravských celků Zlína a Veselí nad Moravou. Oba týmy v konečné tabulce základní části Interligy rozdělil jediný bod a i z toho je vidět, jak dramatické by souboje těchto týmů, které jsou od sebe vzdálené jen 40km, mohly být. Napovídají tomu i výsledky ze základní části, kdy si každé družsvo udrželo výhru v domácím prostředí (Veselí - Zlín 27:21, Zlín - Veselí 29:20). K neobyčejnosti bojů přispějí určitě i fanoušci obou táborů a tak se házenkářští příznivci mají na co těšit. I přes některé okolnosti hráčského kádru (Zlínu bude chybět Štěrbová, naopak na play-off přicházejí Hrbková, Adámková) těžko v zápasech hledat favorita a velmi důležitá budou obě úvodní střetnutí. Pokud by se totiž Veselí podařilo si ze Zlína odvézt jednu výhru, v domácím bouřlivém prostředí by zcela jistě na tento úspěch chtělo hned dvojnásobně navázat.

 

Zlín – Veselí nad Moravou

1.utkání: 30. 4. 15:00 Zlín – Veselí nad Moravou

2.utkání: 1. 5. 15:00 Zlín – Veselí nad Moravou

3.utkání: 7. 5. 18:00 Veselí nad Moravou – Zlín

 

4.utkání: 8. 5. 17:00 Veselí nad Moravou – Zlín

5.utkání: 11. 5. 00:00 Zlín – Veselí nad Moravou

 

Play-out Česko (skupina o 5.-8.místo)

Novinkou po rozšíření počtu českých týmů v základní části jsou boje v play-out. Zatímco na Slovensku již soutěž skončila pro dva "nejhorší" týmy Trenčína a Partizánskeho (přímý sestup do 1.ligy SR), u nás soutěž pro čtyři týmy pokračuje i nadále. Ve skupině o 5.-8.místo se týmy Poruby, Mostu, Písku a J.Hradce utkají dvoukolově každý s každým doma-venku (celkem 6kol), přičemž se i nadále započítávají body získané ze vzájemných zápasů v základní části.

V tomto ohledu je situace v dolní čtyřce hodně zajímavá, když tři ze čtyř týmů mají na startu nadstavby shodně osm bodů a bude jen na nich, jak si dokáží uhájit domácí prostředí a zda k tomu přidají i nějaké bodové zisky z venkovních hřišť. S ohledem na hráčské změny v Porubě (limitovaný přestup Adámkové, Hrbkové, Tomečkové do jiných klubů hrajících play-off) a s ohledem na šíři i zkušenosti v kádru si dovolím favorizovat na zisk celkového pátého místa celek nováčka z Mostu. V těsném závěsu by pak mělo být duo Písek-Poruba. Osmé místo Jindřichova Hradce se již asi jen těžko změní.

Rozpis nadstavbové části skupiny o 5.-8.místo naleznete zde.