Míče na házenou

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.2.2012 otevřeno: 1010 x

O víkendu souboj aspirantů na vítěze WHIL

Napínavé duely slibuje i 19. kolo nejvyšší ženské soutěže. Poměří se například Poruba s Michalovcemi, dva soupeři, kteří bojují o první příčku interligové tabulky. Co dalšího vás čeká o víkendu, to si přečtěte v upoutávce Lubomíra Krejčíře.

 


WHIL – 19. kolo

 

Veselí nad Moravou  -  Nitra-Sereď

 

Děvčata z jihu Slovenska si tentokrát užijí pravého „veselského pekla“ i bez pohádek. Jejich překvapivě dobrý výkon proti Porubě je zapomenut, a tak dostala pořádný výprask od Černých andělů z Mostu (22:36). Z pohádky do pohádky, aneb od anděla k ďáblu bude pro nováčka poutí velmi náročnou a jen těžce zvládnutelnou. Veselí je opět ve skvělé pohodě  i bez dvou opor (Fleková, Nevařilová), a možná že odchod kontroverzní pivotky týmu lehce prospěl. Stabilní opory v podobě slovenské trojice (Drotárová, Súkeníková, Rajnohová) či Kočí s Chmelařovou předvádí  kvalitní házenou a hlavně se mohou opřít o sloup jistoty v podobě Lenky Černé. Utkání by mělo dát příležitost i veselské lavičce a prognóza hry kočky s myší se vyslovuje velmi snadno.  

 

 

Olomouc  - Partizánske

 

Z jiného soudku je utkání v hanácké metropoli. Zora jede. Po Vánocích neokusila porážku a i přes fakt, že se utkávala převážně s týmy ze spodní poloviny tabulky, má našlápnuto do play - off. Čeká jí však série utkání s družstvy, která jsou jejími přímými konkurenty nebo jsou z absolutní špičky WHIL (Zlín, Poruba, Michalovce, Šala, Slávia). První z nich je celek Partizánského se skvělou trojicí Michnová, Košíková, Blažeková či brankařkou Školkovou, ale také se zátěží pěti porážek v řadě.  Podle dostupných informací jsou oba soupeři kompletní, a tak může pokračovat série jejich vzájemných duelů, které byly vždy velmi vyrovnané a plné napětí. Nebudu však souhlasit s komentáři z řad Olomouckých, že utkání nemá favorita. Pro mne je favoritem Zora.

 

 

Michalovce  - Poruba    

 

Opravdová bitva celků usilujících o vítězství v Interlize se odehraje v Chemkoaréně na druhém konci Slovenské republiky. Oba celky v minulém kole lehce zakolísaly. Poruba získala v Praze jen bod (28:28) a Michalovce dokonce pokračovaly v nepřesvědčivých výkonech na půdě soupeřů a prohrály ve Zlíně (26:33). Zajímavý byl především úsek, ve kterém podlehly svému soupeři 0:11. Více než o kondici to bylo o hlavách slovenských profesionálek, ale přispěl k tomu i výborný výkon Zlína poprvé po vnitroklubové revoluci.  Poruba neočekávala v Praze jistě snadný boj, ale o body přijít nechtěla. Jistě chyběly branky Bebe Tothové (0 branek), ale do herní pohody se dostává naopak Míša Hrbková (8 branek) což je spolu s Romanou Chrenkovou (6 branek) potěšitelné zejména pro reprezentaci před rozhodujícími kvalifikačními boji. Pro toto utkání však favorizuji domácí, kteří hrají na domácí palubovce vždy výrazně lépe.  

 

 

Šala  -  Zlín  

 

Další souboj na ostří nože se odehraje na jihu Slovenska. Přijede Zlín, který povzbuzen vítězstvím nad Michalovcemi bude jistě chtít pokořit dalšího slovenského velikána. Střeleckou pohodu prokazuje opakovaně Pavla Poznarová (10 branek) a pomalu se začíná prosazovat výraznějším způsobem i Míša Budayová (7 branek). Spolu s Petrou Růčkovou (7 branek) představovaly největší nebezpečí z hlediska střelecké produktivity. Přidá-li se i Helena Štěrbová, může se oslabený celek domácích dočkat nemilého překvapení. Oslabený je zřejmě dlouhodobě o Bahýlovou a Veselkovou, jejichž zdravotní problémy jsou vážnějšího charakteru. Přesto se dá očekávat utkání výborné úrovně s mírně favorizovaným domácím celkem.

  

 

Jindřichův Hradec  -  Slavia

 

Domácí celek dokázal v minulém kole výrazně potrápit Veselí (24:26) a jistě to bude chtít zopakovat proti Slávii, pokud možno s bodovým ziskem. Ten by mu nepomohl ke změně postavení v tabulce, ale k posílení sebevědomí před blížícími se boji o udržení v soutěži by výrazně přispěl. Nasazení Jindřichovu Hradci nikdy nechybělo, problém úzkého kádru a absence některých typů hráček je však hendikepující a dlouhodobá. Slávia má již jen velmi hypotetickou naději na vstup do elitní čtyřky, ale jak ukázalo minulé kolo, jen tak se nevzdá. Střelecký koncert Černé (13 branek) či výkony Kutlvašrové mají nejvyšší úroveň a jistě si pojedou na jih Čech pro dva body. Lehké  to však nebudou  i přes u roli jasného favorita.

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert